Плазмаферез (Очищення крові) у Миколаєві.


З їжею, водою, повітрям в організм людини постійно надходять десятки тисяч непотрібних і навіть отруйних речовин. У боротьбі з ними дедалі більше слабшає система захисту та корекції складу внутрішнього середовища: органи детоксикації, імунітету, виведення. Крім прямого токсичного впливу, ці речовини викликають серйозні порушення обмінних процесів. Виходить порочне коло, розірвати який сам організм вже не в змозі, навіть за допомогою ліків, що і призводить до формування багатьох хронічних та практично невиліковних захворювань. Сам факт їхньої появи говорить про відсутність природних сил боротьби з патологією.

Під впливом екологічних факторів формуються і алергічні захворювання - нейродерміти та екземи, риніти та кон'юнктивіти, і найнебезпечніший їхній вид. - бронхіальна астма.

Велику групу складають аутоімунні захворювання, коли в результаті якихось "помилкових" реакцій усередині організму утворюються антитіла, які замість боротьби з мікробами та іншими сторонніми речовинами починають руйнувати власні органи та тканини організму. Так формується хронічні ревматичні ураження суглобів, судин, шкіри. Такі хвороби, як псоріаз, нейродерміт, вважаються шкірними лише за локалізації симптомів, а насправді всі вони є результатом розладу складу внутрішнього середовища. Таке ж коріння у ревматизму та гломерулонефриту.

В основі серцево-судинних захворювань (Гіпертонічної хвороби, ІХС, атеросклерозу) також лежать порушення складу внутрішнього середовища, у тому числі і аутоімунні процеси.

Після перенесеного вірусного гепатиту, особливо В і С, після 10-15 років щодо безсимптомного перебігу неминуче формується аутоімунний хронічний гепатит з подальшим переходом у незворотний цироз печінки та навіть її первинний рак.

На перший погляд цукровий діабет не становить серйозної загрози, оскільки за допомогою інсуліну або таблеток вдається підтримувати цукор крові на прийнятному рівні. Однак і при такому лікуванні не запобігають вторинні обмінні порушення, що неминуче ведуть до судинних розладів, що викликають незворотну втрату зору, порушення прохідності судин нижніх кінцівок, серця та головного мозку.

Виражений ендотоксикоз,що розвивається протягом вагітності, загрожує цілим рядом серйозних ускладнень для матері та плода. Токсичні продукти вільно переходять крізь плацентарний бар'єр і сприяють виникненню каліцтв, порушення розвитку печінки, нирок, головного мозку, імунної системи. Не менше небезпек для плоду представляють так звані приховані генітальні інфекції (хламідії, мікоплазма, герпес, цитомегаловірус). Протягом життя вони не супроводжуються суттєвими розладами здоров'я, проте при вагітності можуть згубним чином впливати на розвиток плода, аж до його внутрішньоутробної загибелі. Однак навіть немовля, що народилося живим, не застраховане від серйозних проблем, з якими воно стикається вже з перших хвилин життя. Функціональна неповноцінність багатьох життєво важливих органів вимагають тривалого інтенсивного лікування, яке завжди безпечно. Так, тривала штучна вентиляція легень призводить до розвитку незворотних порушень у легенях з формуванням у майбутньому важкої бронхолегеневої дисплазії. Несформована протягом внутрішньоутробного періоду система імунного захисту та у майбутньому житті дитини даватиме збої. Дитина залишається беззахисною перед мікробами, вірусами та ксенобіотиками, що надходять в організм із навколишнього середовища. Він найчастіше і довго хворіє на респіраторні та інші захворювання. Збільшується частота алергічних хвороб.

У більшості перелічених захворювань, пов'язаних з порушеннями складу внутрішнього середовища організму і які призводять до тяжких хронічних хвороб, загальноприйняті методи лікування безсилі. Призначаються медикаменти допомагають лише згладити симптоми хвороб (розширити бронхи при бронхоспазмі, знизити артеріальний тиск у його підвищенні, посилити виділення рідини за її затримці тощо.). Гормони зменшують реакцію тканин на шкідливі продукти, залишаючи їх дома. Цитостатики уповільнюють відтворення аутоантитіл, але все це досягається дорогою ціною цілого ряду побічних ефектів.

У разі необхідно принципово нове лікування - эфферентная терапія, тобто. пряме видалення із внутрішнього середовища отруйних речовин. Найефективнішим видом такого лікування є ПЛА3МАФЕРЕ3, при якому молекули токсичних речовин видаляються разом із плазмою – рідкою частиною крові. Курс лікування зазвичай складається з 3-5 послідовних процедур, що проводяться через день або два дні на третій, тобто. триває близько двох тижнів.

Своєчасне проведення еферентної та імунокоректируючої терапії дозволяє запобігти прогресуванню хвороб. Особливо це доцільно на ранніх їх стадіях. Певною мірою такі процедури показані навіть людям, у яких протягом життя, чи внаслідок перенесених захворювань чи контакту зі шкідливими умовами виробництва чи навколишнього середовища, накопичилися "шлаки", які згодом все одно дадуть взнаки. З такими шлаками пов'язане і передчасне старіння, оскільки середня тривалість життя людини вдвічі менша за її біологічні можливості. Операції санації внутрішнього середовища показані після перенесених важких гострих захворювань.

Для проведення плазмоферезу в нашій клініці використовується апарат «Гемос-ПФ».За допомогою апарату "Гемос - ПФ" ми реалізуємо широкий спектр лікувальних методів: плазмаферез лікувальний, плазмаферез аутодонорський, плазмообмін, гемосорбцію, плазмосорбцію, лімфосорбцію, відмивання клітин крові, активну інфузію та ін. Апарат "Гемос підвищеної безпеки, високої надійності, компактності та мобільності:

- працює за щадною та найбільш безпечною одноголковою схемою підключення єдиної периферичної вени. Можливе і двогольне підключення.
- має замкнутий екстракорпоральний контур одноразового застосування, що зберігає герметичність під час процедури, що унеможливлює контамінацію пацієнта та лікаря.
- адаптивно підлаштовується до венозного кровотоку пацієнта.
- самостійно встановлює оптимальні параметри, що забезпечують якісне та безпечне ведення процедури.
- максимально простий у експлуатації, основні функції виконує автоматично.
- має ширший набір функцій, ніж у стаціонарних апаратів.