Видалення каменів жовчного міхура
На сьогоднішній день єдиним способом лікування калькульозного холецистію (каменів у жовчному міхурі) та поліпозу жовчного міхура є холецистектомія (оперативне видалення хворого на жовчний міхур).
Ймовірно, Ви чули про таку нову методику, як лапароскопічна холецистектомія, яка коротко називається ЛХЕ. Ця операція є «мінімально інвазивним» способом хірургічного лікування захворювань жовчного міхура, і Ви могли б прийняти цю методику до уваги, якщо Ваш лікар вважає, що Вам показано таку операцію. Так як лапароскопічні операції проводяться не через розріз, а через проколи черевної стінки, пацієнт зазнає набагато меншого дискомфорту після операції і швидше одужує.
Що таке жовчний міхур?

За певних умов можуть виникати захворювання жовчного міхура, іноді в ньому можуть утворюватися камінці (конкременти). Жовчні камені є кристалізовану жовч і утворюються в результаті порушення обміну речовин і рухової активності жовчного міхура. У ряді випадків жовчні камені можуть ніяк не проявляти себе. Але найчастіше вони викликають біль та інші занепокоєння.
Що корисно знати про лапароскопічну холецистектомію:
Для того, щоб видалити жовчний міхур, хірург робить 4 проколи черевної стінки. На відміну від розрізу довжиною близько 20 см, який проводиться при звичайній відкритій операції, 4 проколи не травмують м'язову тканину, тому пацієнти відчувають менший біль після операції і можуть повернутися до нормальної життєдіяльності протягом одного тижня.
Прокол черевної стінки здійснюється тонкою трубкою, яка називається "трокар". По трокар, введеному в область пупка, хірург вводить в черевну порожнину лапароскоп, до якого підключаються маленька камера і джерело світла. Відеокамера передає зображення з ендоскопа на відеомонітор і хірург може бачити органи зсередини тіла.
Трокарні проколи виробляються також у трьох інших точках. Через ці проколи хірург запроваджує спеціальні інструменти, необхідні для виконання операції. Наприклад, лазерний промінь або електричний струм низької напруги застосовуються для відділення жовчного міхура від печінки з одночасною герметизацією ранової поверхні і зупинкою кровотечі. Зрештою жовчний міхур витягується з черевної порожнини через трокар в області пупка.
Операція виконується під загальним наркозом, займає близько години і вимагає перебування пацієнта в стаціонарі протягом 24 годин, хоча, зрозуміло, у кожному окремому випадку ці терміни індивідуальні.
У відновному періоді відразу після операції протягом тижня слід також спостерігатись у хірурга. До повноцінної життєдіяльності можна повернутися одразу, як тільки Ви відчуєте себе комфортно.
Видалення жовчного міхура - одна з операцій, що найбільш часто виконуються. Статистичні дослідження показують, що захворювання жовчного міхура виникають у кожного десятого українця. Щороку понад 500 000 пацієнтів переносять операції з цього приводу.
Широке поширення лапароскопічної холецистектомії пояснюється незаперечними перевагами даної методики перед відкритим втручанням: мінімальний біль після операції, відсутність великого рубця на шкірі та швидке одужання.
Чи показана Вам лапароскопічна холецистектомія?
Ця операція може бути успішно проведена більшості пацієнтів. Однак для вирішення питання про те, чи доцільна лапароскопічна холецистектомія саме для Вас, необхідно проконсультуватися у Вашого хірурга, який добре володіє лапароскопічною методикою.
Ми з успіхом застосовуємо цю методику лікування та готові допомогти Вам. Операція проводиться в сучасному спеціалізованому хірургічному стаціонарі, що має комфортні умови перебування та новітнє обладнання.